Check Up Nedir

Eylül 27, 20190Check-Up

Check Up Nedir

Eylül 27, 2019 0
Check-Up-Nedir.jpg

Check Up Nedir

Check Up Nedir, genel olarak sağlık taraması demektir. Kişilerin sağlık sorunu olmasa dahi vücutta olması muhtemel olan sağlık sorunlarının önceden teşhis edilmesi ve şayet hastalık var ise erken tedaviye başlanması hedeflenerek yapılan sağlık taramasıdır.

Check up yapılırken hastanın yaşı, kalıtsal özellikleri, çevresel faktörleri göz önünde bulundurulur ve bu etkenler doğrultusunda kişiye yapılan sağlık taramasına da “Check Up” adı verilir.

Bazı sağlık sorunları vücut içerisinde ilerlerken aynı zamanda belirtileri göstermeyebiliyor. Bu nedenle de hastalıkların erken teşhis ve tedavisi için koruyucu önlem olarak insanların yılda en az bir defa hiçbir sağlık problemi olmasa dahi check up yaptırması hayati önem taşımaktadır.

Checkup’ta Nelere Bakılır?

Check Up esnasında öncelikle fiziki muayene yapılmaktadır. Ardından check up kapamında; kan yağlarının ölçümü, kan şekeri ölçümü, karaciğer ve böbrek fonksiyon testleri, tam kan ölçümleri, idrar tahlilleri, akciğer filmi, kuak-burun-boğaz ve göz hastalıkları taraması, batın ultrason görüntülemesi, kalp tetkikleri, tiroir ve hormon tetkikleri, kadınlara meme muayenesi ve erkeklere prostat tetkikleri yapılmaktadır.

Check Up Nedir
Check Up Nedir

Check Up Ne Kadar Sürer?

Check up işlemleri için genel olarak ne kadar süreceğine dair kesin ve net bir zaman dilimi vermek mümkün değildir. Check up işlemleri birçok sağlık merkezinde, özel hastanelerinde ve devlet hastanelerinde yapılmaktadır.

Her sağlık kuruluşunun sahip olduğu tıbbi ekipmanlar ve uzman kadrosu farklıdır. Dolayısıyla da her sağlık merkezinde yapılan sağlık iş ve işlemlerinin süreçleri farklılık göstermektedir. Check up muayenesinde sağlık testleri oldukça fazladır. Bu testlerin sonuçlarının çıkması ve değerlendirmesi de sağlık merkezinin ekipmanlarının hızlarına bağlıdır. Bu nedenle de check up işlemlerinin ne kadar süreceği tamamen sağlık merkezine bağlı değişkenlik gösterir.

Mini Check up Nedir?

Check up yapan sağlık merkezleri hastalara farklı check up paketlerinin olduğu seçenekler sunmaktadır. Bu check up seçeneklerinden birisi de mini check up paketidir.

Mini check up, tüm sağlık testlerini kapsamayan ve belirli testleri kapsayan daha dar kapsamlı ve bazı bölümleri kapsayan check up türüdür. Hastanın istekleri doğrultusunda check up yapılacak testler sınırlandırılabilir.


Yorum Bırakın

E-posta adresin yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBizi sosyal ağlarda ziyaret edin:


Bizi sosyal ağlarda ziyaret edin:www.checkupsepeti.com yer alan sağlık bilgileri;profesyonel tıbbi değerlendirme,tanı,tedavi yerine geçmez.danışman hekimlerin yazı ve değerlendirmeleri hastalara,hastalıklarını daha iyi belirlendirmeleri için bir değerlendirme amacı sunar. Checkupsepeti.com da yer alan içerikler veya internet sürümünde yer alan bilgilere göre kullanıcı tarafından alınan karar veya önerilerden ortaya çıkacak herhangi bir olaydan veya herhangi bir raslantısal,dolaylı özel veya bağlantılı hasardan hiçbir kullanıcıya karşı sorunlu değildir.

www.checkupsepeti.com adresinde yer alan sağlık bilgilerini okuduğunuzda, bu feragatname de belirtilen kullanım koşullarını kabul etmiş olursunuz.Yardıma ihtiyacınız varsa hemen bizi arayın, derhal cevap vereceğiz ve size hemen yardım sağlayacağız.

Copyright by NET AJANS GROUP BUSINESS 2019. All rights reserved.

Open chat
1
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
×